MCL Sport 2018. All Rights Reserved

 

 

 

MCL Sport

ul. Anny Jagiellonki 13/14

80-034 Gdańsk

NIP 7411366605

 

e-mail: 

 

leszczynski.mcl@gmail.com

 

 

 

facebook:

 

m.me/MCLSport

 

 

Nasze zawody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariat

 

Współpraca

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 2-2-2

 8-8-8

BIEG

Emil Wydarty "Elkapitano" rzuca wyzwanie na start w 2-4-8 Frombork 2019

Emil Wydarty, „Elkapitano” (https://elkapitano.pl) opowiada Cezaremu Leszczyńskiemu, dyrektorowi zawodów, dlaczego wystartuje w pierwszym triathlonie we Fromborku 25 sierpnia. 

 

 

 

Jesteś w Polsce wyróżniającym się sportowcem amatorem na granicy wyczynowców. Startowałeś w wielu triathlonach w kraju i za granicą i imprezach rowerowych. Jak planujesz sobie starty, że zdecydowałeś się wystartować we Fromborku i dlaczego?
 
Dziękuję za tak pochlebną opinię, jednak daleko mi do wyczynowca. Bardziej podoba mi się określenie "ambitny amator".
 
Doskonale pamiętasz Michała Kubiaka, z którym mieliśmy przyjemność trenować i startować jeszcze w poprzednim dziesięcioleciu. Otóż Michał miał taką filozofię, że trzeba korzystać z popularyzacji triathlonu i zamiast startować cały czas w tych samych miejscach należy "próbować" nowych lokalizacji. Ja nieco rozwinąłem to podejście i do startowania dołączyłem zwiedzanie. Nie tylko po Polsce, ale i po Europie i świecie.
 
Dzięki triathlonowi i kolarstwu trafiłem w miejsca, które nie są w standardowej ofercie biur podróży. Wynika to po części z wykonywanego przeze mnie zawodu i wrodzonej ciekawości świata. Jeśli już mam czas, który mogę poświęcić na startowanie, to staram się, aby był to jakiś start nietuzinkowy. Nie inaczej jest z Fromborkiem. Jeszcze nigdy tam nie byłem. Startowałem kiedyś w aquathlonie w Braniewie, więc niedaleko, ale Fromborka jeszcze nie odwiedziłem. Tak więc mamy element zwiedzania.
 
Do tego dochodzi ciekawość związana z nowym dystansem. A wisienką na torcie jest połączenie tego weekendu krajoznawczo-sportowego z możliwością spotkania się ze znajomymi, z którymi zaplanowaliśmy kilkudniowy urlop właśnie we Fromborku.
 
 
 
Co myślisz o nowej formule naszego triathlonu z krótszym pływaniem i bieganiem w porównaniu z kolarstwem?
 
Wydawać by się mogło, że ze względu na stosunkowo małą ilość pływania jest to idealna impreza dla debiutantów, jednak jeśli ktoś liczy na nadmierną łatwość, to może się rozczarować. Ze względu na dużo roweru właśnie na tym etapie można stracić najwięcej czasu. Jednak kolarze nie mają co liczyć na swoją przewagę, ponieważ na biegu wcale nie jest płasko i po mocnym rowerze właśnie te podbiegi mogą "ukąsić".
 
Z przyjemnością spróbuję sam jak smakuje ten nowy dystans.
 
 
 
Jakie masz wskazówki dla zawodników mniej doświadczonych, którzy startują we Fromborku?
 
Osobom początkującym już teraz radzę, aby skupili się najbardziej na treningu kolarskim. Nie znaczy to, że mają zapomnieć o innych dyscyplinach, jednak na kolarstwo chyba patrzy się najbardziej po macoszemu, a to tutaj drzemią największe rezerwy.
 
 
 
Z którymi zawodnikami, których znasz i chciałbyś z nimi się pościgać we Fromborku ?Może poinformujesz ich o tym w naszej rozmowie i rzucisz wyzwanie ? Może się skuszą ?
 
Najbardziej chciałbym zmierzyć się we Fromborku z Marcinem Waniewskim. Jesteśmy na zbliżonym poziomie sportowym, przyjaźnimy się, ale też zażarcie ze sobą rywalizujemy. W zeszłym roku bilans wyszedł na remis. W tym roku Frombork może być naszą jedyną okazją na wspólne ściganie, a dla Ciebie okazją do goszczenia zawodnika, który w październiku wystartuje na Konie na Mistrzostwach Świata Ironman.
 
 
Życzę powodzenia!
 
 
 

 

 

 

 

E-mail
Telefon
Pytanie
send
send
Question send - thank you
Please fill all the required fields
  1. pl
  2. ru
  3. en